Recomandari

Recomandări cărţi week-end: 29 noiembrie 2012

Mai puţine recomandări azi, toată lumea este probabil plecată departe de Internet, într-un week-end prelungit binemeritat.

Cu toate acestea, pentru că în curând vine frigul, suntem conştienţi că trebuie să vă reîmprospătaţi stocul de cărţi, pe care îl veţi citi la căldura sobei, şemineului sau chiar caloriferului:

-Editura Nemira vă invită să celebrăm în acest weekend culorile roşu, galben şi albastru cu o promoţie specială:35% reducere pentru autorii români publicaţi la Nemira.

Editura Nemira îşi îndeamnă cititorii să se întoarcă la valorile autentice şi la sentimentul de mândrie naţională. Descoperiţi autori de o valoare incontestabilă precum Mihai SinLavinia BârlogeanuValentin Nicolau sau Rodica Ojog Braşoveanu.

De asemenea, Nemira are reducere de 40% la pachetele de carti, 30% reducere generala si transport gratuit pentru comenzi de minim 150 lei.

-Librăria online BookCity.ro vă oferă următoarele reduceri pentru perioada următoare:

2012 – Sfarsitul lumii – cartile pe aceasta tema au o reducere de 40%;

Secrete din bucatarie – 30% reducere;

Se aude Mosul… carti pentru copii reducere 25%.

Libris.ro vă oferă 50% reducere la titlul „Cale spre bunătate”, de Arhimandritul Teofil Părăian.

 

Articole similare

Zilele filmului „MEMORIA HOLOCAUSTULUI” 27-29 ianuarie 2022, Cinema Muzeul Țăranului

Jovi Ene

Filme cu și despre viața urbană între 1-5 noiembrie la UrbanEye Film Festival 2017

Jovi Ene

Poetici la atelierul IDC de creative writing, din 20 octombrie

Jovi Ene

Leave a Comment

Acest site folosește cookie-uri pentru a oferi servicii, pentru a personaliza anunțuri și pentru a analiza traficul. Dacă folosiți acest site, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor. Filme-carti.ro prelucrează datele cu caracter personal furnizate de voi în cadrul înscrierilor la concursurile organizate pe blog, în scopul desemnării câștigătorilor. Doar datele câștigătorilor vor putea fi dezvăluite sponsorilor concursurilor respective. Datele personale nu vor fi folosite altfel. OK Aflați mai mult